^ Back to Top

2014

Rodzinna Biesiada przy ognisku - pożegnanie lata

23 sierpnia kolejny już raz Rada Sołecka wsi Niepruszewo zorganizowała nad Jeziorem Niepruszewskim Rodzinną Biesiadę przy ognisku. Impreza rozpoczęła się podobnie, jak w ubiegłym roku zbiórką krwi, którą zorganizowała Fundacja Małych i Dużych „Wojtusiaki”. Chętnych do oddania cząstki siebie innym, było 29. Tak więc zbiórkę należy uznać za udaną J Wszystkim krwiodawcom serdecznie dziękujemy za bezcenny dar życia, a Fundacji „Wojtusiaki” za przygotowanie zbiórki.

 

Gośćmi biesiady po raz drugi byli strażacy z Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP Poznań mieszczącej się przy JRG4, z psami poszukującymi zaginionych osób. Pokaz w ich wykonaniu był dowodem na świetne uzupełnianie pracy strażaka, pracą psa, który przy okazji świetnie się bawił. Ratowanie życia to niełatwa praca, ale jak widać potrafi dać wiele satysfakcji.

 

Biesiada rodzinna, jak sama nazwa wskazuje to impreza integracyjna małych i dużych, tak więc nie mogło zabraknąć konkursów i zabaw dla wszystkich. Dzieci miały okazję zrobić ogromne bańki mydlane, zjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, postrzelać z łuku, czy nauczyć się chodzić po linie. Najmłodsi korzystali z malowania buziek, konkursu rzutów rzutkami do tarczy, biegu w workach czy na potrójnych nartach. Ponieważ tematem przewodnim były swojskie klimaty dużym zainteresowaniem okazał się konkurs - skąd się bierze mleko, ale tu wszyscy doświadczeni i niedoświadczeni poradzili sobie doskonale. Podobnie jak w rzutach do kuszki czy wieszaniu prania na czas. Natomiast wiele doświadczonych życiowo kobiet stanęło do rzutów wałkiem do ciasta. Do tej konkurencji chętni byli i wśród mężczyzn. Oczywiście nie mogło zabraknąć sztandarowej konkurencji, czyli przeciągania liny, i to w każdej kategorii wiekowej. Wspólne zabawy powodowały mnóstwo śmiechu, a słodkie upominki trafiły do każdego. Skoro biesiada to konieczna była muzyka. Czas przy ognisku umilał zespół Twinter, wspierany przez panie z KGW, który przygrywał również do tańca.

 

Piękna pogoda sprzyjała zabawie, więc mamy nadzieję ze wszyscy miło spędzili czas przy ognisku i nie tylko. A za pomoc w organizacji imprezy serdecznie dziękujemy ZHP Buk , OSP Niepruszewo oraz OSiR Buk. 

Zdjęcia z biesiady