^ Back to Top

2010

FESTYN "WIANKI" 2010

 Dzień 26 czerwca był w Niepruszewie dniem Festynu "WIANKI" organizowanego od wielu lat święta całej wsi. Tym razem podobnie jak w roku ubiegłym całe wydarzenie miało miejsce nad Jeziorem Niepruszewskim.

 

Już w piątek, 25 czerwca, na terenie, na którym miał odbywać się Festyn, ustawiono scenę wraz z jej zadaszeniem. Reszta ciężkiej pracy organizatorów była zaplanowana na dzień imprezy i to już od wczesnych godzin rannych. To wówczas rozpoczęło się ustawianie krzeseł, rozwieszanie banerów reklamowych naszych sponsorów, a także wznoszenie punktów gastronomicznych, punktu sprzedaży losów oraz namiotu, pod którym zgromadzone zostały wszystkie nagrody, które można było zdobyć podczas Festynu.

 

Całość rozpoczęła się od godz. 13.00 tradycyjnym Turniejem Oldbojów, który tym razem został rozegrany na boisku przygotowanym przy plaży.

 

Od godz. 14.00 swoje zmagania biegowe rozpoczęły dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Biegi "uliczne" miały miejsce na terenie byłego pola namiotowego i jak zwykle związane były z wielkim emocjami, zarówno samych uczestników, jak i ich rodziców. Równocześnie harcerze z Niepruszewa prowadzili różne gry i zabawy dla najmłodszych.

 

O godz. 16.00 przed sceną główną pojawiła się mata zapaśnicza oraz zawodnicy UKS "GRUNWALD" Plewiska oraz WKS "GRUNWALD" Poznań, którzy rozpoczynali trening do pokazu. Gośćmi specjalnymi byli olimpijczycy: Władysław Stecyk - srebrny medalista olimpijski z Moskwy z roku 1980, Agnieszka Wieszczek - Kordus - brązowa medalistka olimpijska z Pekinu z roku 2008 (pierwsza kobieta, która zdobyła medal w tej dyscyplinie dla Polski) oraz Mateusz Gucman - olimpijczyk z Pekinu z roku 2008. Ich udział w naszym Festynie był zasługą p. Krzysztofa Kłoska - Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego, który jest mieszkańcem Niepruszewa. Pokaz zgromadził rzesze ludzi, zwłaszcza tych młodszych, dla których był po części adresowany. Była to bowiem propozycja dla młodych mieszkańców naszej miejscowości, którzy w przypadku zainteresowania tą dyscypliną, będą mogły ją trenować również w  Niepruszewie.

 

Po zakończonym pokazie przyszła kolej na spotkanie z naszymi olimpijczykami. Wszyscy chętni mogli uzyskać zdjęcie z autografem, a także pozować do wspólnego zdjęcia.

 

O godz. 17.00 scena główna Festynu zamieniła się w scenę teatralną. Przybył do nas bowiem teatr Art RE z Krakowa, który przedstawił dzieciom Legendę o Smoku Wawelskim.

 

Po przedstawieniu teatralnym przyszła kolej na występy estradowe dzieci z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niepruszewie, solistek z MGOK w Buku oraz pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Niepruszewie, które odegrały skecz o polewce.

 

Po części artystycznej przyszła kolej na wręczanie nagród. Jako pierwsi zostali nimi obdarowani autorzy wianków świętojańskich, których w tym roku było 9. Wszyscy otrzymali zasłużone nagrody.

 

Wreszcie ok. 20.30 rozpoczęło się losowanie nagród w Wielkiej Loterii Fantowej, w której główną nagrodą był skuter. Nagród było tak dużo, że losowanie trwało dłużej niż zakładano i skończyło się już po 22.

 

Kolejnym punktem programu był tradycyjny korowód z wiankami i pochodniami nad jezioro. Podobnie jak w ubiegłym roku, korowód szedł ulicami: Kwiatową, Starowiejską i Poznańską. Ok. 23 dotarł na miejsce. Wtedy po ceremonii puszczenia wianków na wodzie rozpoczął się wspaniały pokaz sztucznych ogni. Trwający 5 minut pokaz wzbudził wielki aplauz wszystkich obecnych na plaży.

 

Na zakończenie Festynu odbyła się całonocna zabawa taneczna.

 

ZOBACZ  ZDJĘCIA Z FESTYNU >>>

 

JAK ZWYKLE CAŁE PRZEDSIĘWZIĘCIE NIE ODBYŁOBY SIĘ BEZ WIELKIEGO ZAANGAŻOWANIA I POMOCY:

RADY SOŁECKIEJ WSI NIEPRUSZEWO

KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH W NIEPRUSZEWIE

KOŁA POLSKIEGO ZWIĄZKU EMERYTÓW, RENCISTÓW I INWALIDÓW W NIEPRUSZEWIE

MIEJSKO - GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W BUKU

OŚRODKA SPORTU I REKREACJI W BUKU

ZAKŁADU GOSPODARKI KOMUNALNEJ W BUKU

HARCERZY Z NIEPRUSZEWA

STRAŻAKÓW Z NIEPRUSZEWA

POLICJANTÓW Z KOMISARIATÓW POLICJI W BUKU I POZNANIU

PANA WOJCIECHA SUWICZAKA Z NIEPRUSZEWA

PANA JANA BĄKOWSKIEGO Z NIEPRUSZEWA

 

ORAZ NASZYCH SPONSORÓW:

CONNECTOR

PASO

KREIS PACK

CID LINES POLSKA

METREX

EUROPEJSKI FUNDUSZ LEASINGOWY

CUKIERNIA P. BRĘKA

CUKIERNIA P. PIERZYŃSKIEGO

OAZA W. SZYMCZAK

ZAKŁAD FRYZJERSKI W NIEPRUSZEWIE

PAŃSTWO NOGAJOWIE

PAŃSTWO PIASECZNI

PAŃSTWO JEWASIŃSCY

CUKIERNIA P. ZEUSCHNERA

 

 

WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA WŁOŻONE SERCE