^ Back to Top

2008

ODNOWIENIE ELEWACJI DOMU KULTURY

 

Jeżeli ktoś myślał, że działalność mieszkańców Niepruszewa w "czynie społecznym" skończyła się wraz z upadkiem PRL-u, ten musi przyznać się do wielkiej pomyłki. W ostatnim czasie elewacja zewnętrzna budynku Domu Kultury, od strony ul. Starowiejskiej, zyskała nowy wygląd. A wszystko to z inicjatywy Przewodniczącego Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, a zarazem członka Rady Sołeckiej wsi oraz opiekuna Sali Wiejskiej znajdującej się w Domu Kultury, pana Arkadiusza Szymańskiego. Na jego prośbę o pomoc w odnowieniu elewacji, bez wahania odpowiedziało czterech mieszkańców Niepruszewa, którzy w niespełna dwa dni nadali budynkowi całkowicie zmieniony wygląd. Z ogromnym zapałem pracowali nad tym, aby ten reprezentacyjny obiekt zyskał nowy blask. Wartym podkreślenia jest fakt, że zapału tych ludzi, skądinąd członków Koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, mogłoby pozazdrościć wielu młodych mieszkańców naszej wsi. Dali oni wspaniały przykład tego, że można osiągnąć tak wiele nie oglądając się na innych.

 

Dom Kultury w Niepruszewie pod koniec 2006 roku, w części przeznaczonej na Salę Wiejską, został gruntownie odremontowany wewnątrz. Całkowicie odnowione wnętrza z powodzeniem przyciągają wielu chętnych do organizowania szeregu imprez. Niestety remont nie obejmował odnowienia zewnętrznej części budynku, która skutecznie odstraszała wielu chętnych do skorzystania z Sali. Już w 2007r. podjęto działania polegające na wykonaniu wykończeń przy zamontowanych oknach i uzupełnieniu ubytków w tynku. Całość czekała jednak na odmalowanie, które zostało wykonane 4 i 5 kwietnia, dzięki pracy samych mieszkańców Niepruszewa. Materiały do wykonania prac zapewniła Rada Sołecka. Nad całością czuwał Pan Arek, który również zadbał o to, aby pracujący nie zasłabli z niedożywienia...

 

To naprawdę wspaniałe doświadczenie, kiedy widać zapał ludzi do pracy społecznej dla dobra wszystkich mieszkańców. Szkoda, że chętnych do pomocy było tak niewielu, ale tym większa im chwała !!!

 

 

            Zobacz jak pracowano przy malowaniu Domu Kultury i jaki jest efekt pracy