^ Back to Top

2008

FESTYN WIANKI 2008

 

Jak co roku w pierwszą sobotę po zakończeniu roku szkolnego, która w tym roku przypadała 21 czerwca, w Niepruszewie odbył się Festyn „WIANKI”. Po raz drugi głównymi organizatorami tego przedsięwzięcia były organizacje działające w naszej miejscowości: Rada Sołecka, Rada Rodziców z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego, Koło Gospodyń Wiejskich, Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Niepruszewie. Przygotowania do festynu rozpoczęły się już kilka miesięcy przed planowanym terminem. Ostatnie dni były jednak dla organizatorów szczególnie intensywne. Konieczne było: wydrukowanie i sprzedaż losów, rozwieszenie plakatów, zgromadzenie nagród w loterii fantowej, załatwienie bramek do turnieju oldbojów, sceny i innych niezbędnych akcesoriów.

 

W sobotę 21 czerwca od godziny 8 rano rozpoczęło się przygotowywanie głównej sceny Festynu. O 11 na boisku szkolnym już rozlegały się dźwięki muzyki, które świadczyły o zakończeniu etapu instalowania całego osprzętu. W tym samy czasie przy scenie powstawały stoiska z gastronomią obsługiwane przez panie z KGW i KPZERiI, które z minuty na minutę zapełniały się wspaniałymi smakołykami. Na boisku szkolnym zostały rozłożone również dmuchane obiekty (zjeżdżalnia i zamek), a także trampolina, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych.

 

Festyn rozpoczęły o godz. 13 dzieci w wieku 3 – 5 lat, które na boisku sportowym stanęły w szranki biegowe. Zmaganiom najmłodszych przyglądali się rodzice i znajomi, a emocji nie brakowało. O godz. 13.30 biegi rozpoczęli uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Niepruszewie, którzy zmierzyli się w zmaganiach ulicznych. Areną była jak zwykle ulica Starowiejska. W tym samym czasie na boisku sportowym rozgrywał się turniej piłki nożnej oldbojów. Brały w nim udział cztery drużyny z: Dusznik, Niepruszewa, Przeźmierowa i Grzebieniska. Od początku imprezy na boisku szkolnym dzieci mogły spróbować swoich zdolności artystycznych w rysowaniu, a ich dzieła można było podziwiać: na kartkach wywieszonych na budynku szkolnym oraz… na kostce brukowej na terenie boiska.

 

Po zakończeniu zmagań sportowych jedyną „areną” Festynu było już tylko boisko szkolne. I tak na scenie można było podziwiać występy dzieci przedszkolnych oraz uczniów „zerówki”, posłuchać śpiewu dziewczyn z Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Buku i harcerzy, a także zobaczyć występ grupy AVE z Kicina. Między poszczególnymi występami odbywały się dekoracje zwycięzców w biegach oraz w turnieju piłki nożnej (ZOBACZ ZWYCIĘZCÓW). Mogliśmy również zobaczyć pokaz karate w wykonaniu dzieci należących do sekcji karate w Niepruszewie.

 

Cały czas trwały również konkursy strzelania z wiatrówki i rzut lotką oraz zbierane były wianki, które przynoszono do konkursu. Wieczorem miał się bowiem dokonać wybór najładniejszego z nich. Podczas trwania Festynu były rozprowadzane losy w loterii fantowej, w której do wygrania był m.in. 32’’ telewizor LCD marki FUNAI o wartości ok. 1 800,00 zł! Chętnych przyciągały również inne nagrody, wśród których znalazł się rower górski, okno PVC, narzędzia elektro – techniczne i wiele innych. Do godziny 21, kiedy odbyło się losowanie nagród, zostało sprzedanych 1000!!! losów. Całkowity dochód z loterii był przeznaczony, jak co roku, na rzecz dzieci z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Niepruszewie.

 

Kulminacyjnym momentem było oczywiście losowanie nagród. Wszyscy liczyli na nowy telewizor. Tym razem zwycięzcą okazał się mieszkaniec Brzozy, co świadczy o dużej popularności Festynu także poza granicami naszej miejscowości.

 

Po emocjach związanych z losowaniem, przyszedł czas na korowód z wiankami nad jezioro. Wszyscy ustawili się za wozem strażackim, który jechał na przedzie korowodu i z pochodniami w dłoniach udali się nad niepruszewskie jezioro. Tam zgodnie z tradycją Nocy Świętojańskiej wianki zostały puszczone na wodzie.

 

Po powrocie znad jeziora wszyscy bawili się w zabawie tanecznej, która trwała do późnych godzin nocnych...

 

 

 

Do zobaczenia za rok….

 

 

 

Organizatorzy Festynu WIANKI składają

 

serdeczne podziękowania:

 

 

 

- członkom wszystkich organizacji będących współorganizatorami Festynu

 

- nauczycielom i pracownikom Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Niepruszewie

 

- członkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Niepruszewie

 

- policjantom z Komisariatu Policji w Buku

 

 

 

za pomoc przy organizacji i prowadzeniu tej wspólnej zabawy

 

 

 

Słowa podziękowania kierowane są również do firm:

 

 

 

DAVEX

 

KIE

 

METREX

 

OBI

 

PASO

 

WINKIEL

 

 

 

za wsparcie finansowe

 

 

 

oraz dla

 

 

 

Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Buk

 

Andrzeja Jankowskiego

 

 

 

za patronat i ufundowanie pucharów w turnieju oldbojów

 

 

 

Dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Buku

 

Grażyny Andrzejewskiej

 

 

 

za wsparcie finansowe i organizacyjne

 

 

 

Kierownika Ośrodka Sportu i Rekreacji w Buku

 

Andrzeja Króla

 

 

 

za udostępnienie bramek i sceny

 

 

 

Kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej w Buku

 

Mariana Miczka

 

 

 

za udostępnienie i transport kontenerów na śmieci oraz sanitariatów

 

 

 

 

 

WSZYSTKIM, KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB PRZYCZYNILI SIĘ DO FAKTU

 

ŻE 21 CZERWCA MOGLIŚMY SIĘ WSPANIALE BAWIĆ

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

 

 

            Zdjęcia z FESTYNU  znajdziesz TUTAJ >>>