^ Back to Top

Aktualności

Rodzinna biesiada przy ognisku

W Niepruszewie koniec wakacji kojarzy się nieodłącznie z Rodzinną biesiadą przy ognisku organizowaną przez Radę Sołecką. Nie mogło być więc inaczej i w tym roku. Impreza rozpoczęła się  pokazem szkolenia psów, przygotowanym przez behawiorystę panią Magdę Urban. Udział w nim wzięły psiaki z Bukowskiego Przytuliska. Pani Magda pokazała, że każdego psa można nauczyć określonych zachowań, nawet psa po przejściach – wystarczy jedynie konsekwentnie z nim ćwiczyć. W związku z czym, podczas tej biesiady staraliśmy się zachęcić przybyłych do adopcji piesków z Bukowskiego Przytuliska.

Celem imprezy jest integracja, nie mogło więc zabraknąć konkursów i zabaw dla każdego wieku. Dzieciaczki miały okazję korzystać z trampoliny, dmuchanej zjeżdżalni, mogły też robić ogromne bańki mydlane czy pokazać talent malarski w malowaniu na folii. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkursy sportowe przygotowane przez NKS Niepruszewo. Nieodłączny bieg w workach, rzuty do celu, czy na odległość cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Koronną konkurencją biesiady z największą ilością chętnych, jest przeciąganie liny. Odbywa się ono w różnych konfiguracjach, zarówno wiekowych jak i mieszanych damsko-męskich. Jedną z drużyn wystawiają zawsze strażacy, ale i oni zostali pokonani. Specjalną część stanowią konkursy tylko dla dorosłej widowni. Tu śmiechu jest zawsze mnóstwo, jak choćby przy rzutach jajkiem, czy przy badaniu siły przyciągania. Wspólne zabawy kończyły każdorazowo salwy śmiechu, a nagrodami były słodycze, które trafiły do wszystkich.

Jak sama nazwa wskazuje – biesiada to nie tylko pieczenie kiełbasek przy ognisku, ale i muzyka, którą serwował doskonały wodzirej - pan Adam Skubiński, przygrywający również do tańca. Tego dnia , podobnie jak przez całe lato, zastanawialiśmy się, czy nie zaskoczy nas deszcz. Jednak pogoda nam sprzyjała i mamy nadzieje, że uczestnicy biesiady miło spędzili czas przy ognisku i zabawie.

Za pomoc w organizacji imprezy serdecznie dziękujemy panu Pawłowi z Przytuliska w Buku, OSiR w Buk, ZHP Buk, OSP Niepruszewo oraz NKS Niepruszewo.

ZDJĘCIA